Tvořivý šuplík

Covidová doba přinesla řadu změn. Ty mínusové, ze kterých se budeme celospolečensky vzpamatovávat ještě dlouhou dobu, ponechme stranou. Celá ta zvláštní doba, která je v mnoha ohledem pro všechny nesmírně náročná, přinesla však i kladné výzvy!

Velkou proměnou prošly například sociální služby, které musely najít alternativní způsob komunikace se svými klienty. S uzavřením sociálních služeb se tak velká část komunikace přesunula do virtuálního prostředí, které samozřejmě nikdy nemůže nahradit fyzický kontakt, ale rozhodně může pomoci tehdy, když to jinak jednoduše nejde.

Z počátku jsem s obavou sledovala zejména sociální služby pro seniory, pro které může být virtuální svět spíše vzdálený. Nicméně i pro tuto cílovou skupinu se svět internetu, sociálních sítí a komunikace jejich prostřednictvím stala, když ne příjemnou, tak minimálně nahrazující úplnou absenci kontaktů. Seniorské organizace přišly s mnoha pěkným online kurzy a videonávody. A to byla výzva i pro mě.

Protože je tvoření mým velkým koníčkem a rukodělné dílny pro seniory mi už velmi chyběly, napadlo mě, že bych mohla nabídnout krátká videa s jednoduchými návody na tvoření z toho, co máme doma v šuplíku. No a protože moje internetového stránky www.tvorihratky.czuž dlouho nedostaly novou náplň, posílám do světa několik videí prostřednictvím kanálu YouTube.

Budu ráda za vaše podněty, můžete mi napsat na: ludkova@post.cz.