Vladimíra Ludková střelba střelnice zbraně zbrojní průkazy legislativa

Omezovat soukromé zbraně je nesmysl. Slušný člověk zůstane bezbranný, zločinec nebo terorista si jí koupí na černém trhu nebo vyrobí.

Debaty o omezování práva slušných lidí vlastnit palnou zbraň na obranu sebe a svých blízkých blednou ve světle posledních událostí. Muž, který v Praze vraždil a kterého po skvělém výkonu zadržela policie, měl u sebe podomácku vyrobenou brokovnici. Je to jen další ukázka toho, že zločinec nebo terorista si zbraň prostě sežene. Buď na černém trhu, nebo si ji vyrobí. Stejně, jako si zbraň vyrobil muž, útočící před rokem v německém městě Halle.

Je to opravdu tak jednoduché vyrobit si palnou zbraň?

Asi to nebude tak snadné, jako si vyrobit modýlek ponorky z kostky mýdla, ale připomeňme si, že první revolver vyrobil Samuel Colt v roce 1836. Při jeho výrobě se v továrnách ještě svítilo petrolejovými lampami a pohon strojů byl v lepším případě pomocí parních strojů, ve většině manufaktur stále ještě pomocí rukou a nohou dělníků. Od té doby jsme se posunuli hodně vpřed a dnešní vybavení dostupné na policích Bauhausu by Samuelu Coltovi vyrazilo dech.

To však nebrání některým, převážně progresivistickým levicovým politikům a aktivistům, přemýšlet, jak co nejvíce ztížit, ne-li znemožnit, přístup k legální držbě zbraně na obranu svého života, svých dětí a domova. Jak jsou zákazy a restrikce na tomto poli naprosto neúčinné můžeme dlouhodobě sledovat na západ od naší hranice, kde v zemích jako je Německo, Británie nebo Francie, nemůžete mít v kapse ani nůž nebo kasr.

Jako v mnoha jiných odvětvích, ani zde se slušní lidé nemohou vzdát a ustoupit nepravdivým a nelogickým argumentům, které žene jen emoce založená na neznalosti. Říká se tomu populismus.

Základní fakta

Proto si zopakujme základní fakt – pokud slušní lidé přijdou o možnost vlastnit zbraň, budou vydáni napospas zlým lidem, kteří pravidla nerespektují a zbraň si vždy opatří nebo vyrobí.

Co napsat závěrem? Občany naší země odzbrojily zatím jen dva režimy. Německá okupační moc a komunisté.

Mgr. Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

vražda v praze omezení zbraníColt Paterson Vladimíra Ludková

Colt Paterson, první komerční opakovací střelná zbraň, byl patentován Samuelem Coltem 25. února 1836

Share This Post

< ZPĚT