„Obce schvalují spíše dotace na fotbal než na dětské skupiny“, píše paní Marta Smolíková, ředitelka Otevřené společnosti v brožuře Genderman v zastupitelstvu, která mi došla mailem. 

Co tím mohla myslet?

A) fotbal hrají pouze kluci

B) dětské skupiny jsou důležitější než volnočas

C) Otevřená společnost motá hrušky s jabkama

Diskuze je prima. Ale kdykoli čtu dotované brožury „Jak správně uvažovat o čemkoliv“, má to na mě naprosto opačný efekt. A opravdu to není tím, jak se tvrdí v uvedené brožurce, že jsem pod sociálním tlakem. Fakt je, že někdy mě štve, jak se kolegové rádi vykecávájí, v brožuře by to okomentovali asi tak, že nespěchají pečovat o dítě. Vlastně už to čtu: „Muži tráví domácími pracemi méně času než ženy“. Ruku na srdce, milé ženy, jsou to prostě bordeláři, my matky musíme holt víc přitlačit synky ke zdi. 

Brožuru s omluvou ke čtenáři nedočtu. Skončila jsem v okamžiku, kdy mi říká, že odmítám diskuzi o nerovnosti ve společnosti vlivem sociálního tlaku. Ale protože jsem otevřená, navzdory tlakům, zkusmo předčítám své ultraemancipované kamarádce, s níž aktuálně trávím prodloužený víkend. Pro pořádek, je to matka samoživitelka, co cca od 17 let maká sama na sebe od nevidím do nevidím. Její první reakce: „Když budu psát podobné …., to mi někdo zaplatí?“

Sdílení tohoto článku: