Moje projekty2023-09-07T12:08:19+02:00

OHLÉDNUTÍ ZA MÝMI PROJEKTY

Jako místostarostka jsem na radnici Prahy 8 poprvé působila v letech 2006 – 2014. V následujícím volebním období, po přechodu do opozice, jsem se vrátila ke své profesi a stala jsem se koordinátorkou osobní asistence pro seniory v Gerontologickém centru v Praze 8 – Kobylisích. Jedná se terénní sociální službu, která pomáhá seniorům s omezením, zejména pak těm s demencí, žít dál ve vlastní domácnosti svůj život. Tento projekt jsem v roce 2009 v GC zakládala a z pozice místostarostky mu vytvořila podmínky. A za čím ještě se mohu hrdě ohlédnout?

Podvečery pro rodinu o rodině

Povečery pro rodinu o rodině Praha 8

Sdílení tohoto článku:

Akademie dobrovolníků

Vladimíra Ludková Akademie dobrovolníků Praha 8

Sdílení tohoto článku:

Batoh pro nový začátek

Letošní Srdce osmičky bylo v mnohém jiné. Přála jsem si, aby mělo přesah. A nedávno přišel nápad, když se mi ozval kamarád s otázkou, zda-li nemám využití pro 4 téměř nenošené batohy. A protože moje kancelář je takové malé překladiště věcí, které se budou hodit a jiného potěší, batohy jsem převzala. Koukám na ně první den, koukám na ně druhý den a pak přišel nápad v podobě projektu s Centrem RUBIKON. Darovat lze kdykoliv a koho neoslovují vánočně laděné dárcovské projekty, projekt Batoh pro nový začátek je tady přesně pro něj.
Srdce Osmičky batoh pro nový začátek
Srdce Osmičky batoh pro nový začátek

Sdílení tohoto článku:

Srdce osmičky

V roce 2021 se konal již 2. ročník charitativního dárcovského projektu. Vždy první adventní víkend jsou na stránce www.srdceosmicky.cz představena přání klientů sociálních služeb, jejichž splnění si mohou dárci rezervovat. Jedinečnost projektu stojí na propojení různých cílových skupin.

Sdílení tohoto článku:

Seniorská linka Prahy 8

Telefonická podpora seniorům vznikla z potřeby pomoci nejohroženější skupině obyvatelstva v době pandemie. Začala fungovat hned s prvními dny života s covidem v naší zemi. A vzhledem k tomu, že se nám v krátké době podařilo dostat její telefonní číslo do mnoha domácností, funguje i nadále, nyní i jako poradenská linka pro mnoho situací, v nichž se senioři ocitají. Linka pro seniory je obsluhována týmem mých nejbližších kolegyň z Odboru zdravotnictví a sociálních služeb ÚMČ Praha 8.
infolinka pro seniory Praha 8 Vladimíra Ludková

Sdílení tohoto článku:

Dům sociálních služeb

Dům sociálních služeb Dlážděná II. je zařízením sociálních služeb pro seniory se specifickými potřebami. Záměr jeho vybudování vyšel z aktuálních demografických potřeb, snahy o přiblížení potřebné péče do blízkosti domova a rodiny a také morální povinnosti nás všech postarat se o ty nejvíce bezbranné. Pobytové zařízení s kapacitou 50 osob tu mohlo být mnohem dříve, nebýt administrativních průtahů ze strany minulé garnitury MČ Praha 8.

Sdílení tohoto článku:

Centra aktivizačních programů pro seniory

Jsou místem pro setkávání seniorů z Prahy 8 a nabízí širokou škálu aktivit. V letošním roce to bude již 14 let, kdy vzniklo první centrum – CAP Burešova. Velký ohlas seniorů potvrdil moji myšlenku, že senioři potřebují ve velkém městě chráněné místo pro setkávání s vrstevníky, kde mohou jen tak pobýt nebo se zaměřit na rozvoj a získávání dovedností. V roce 2013 jsem založila druhou pobočku – CAP Mazurská, která nabídla podobnou možnost i na severu Prahy 8. Je zajímavé, jak je každá pobočka jiná, prostě svá, utváří ji návštěvníci, ale zejména pak dobrovolníci, bez kterých by „CAPy“ nemohly fungovat. Ve třináctém roce svého fungování bylo CAPu naděleno nové logo a facebookové stránky, bohužel také přišlo dlouhé koronavirové období plné překážek a omezení. CAPy vytrvaly a ukázaly, jak důležité jsou i v krizových obdobích a jak účinně mohou napomáhat při zvládání samoty a těžkostí. Ráda vám poskytnu další informace, prosím napište mi.

Sdílení tohoto článku:

Pomník Operace ANTHROPOID

Na okamžiky příprav Pomníku Operace Anthropoid vzpomínám neustále. Nebyly jednoduché a zabraly mnoho měsíců – a pokud by měla být tato připomínka hrdinství jedinou věcí, která se mi podařila za mého působení radnici Prahy 8, budu vděčná za tuto příležitost. Každý den kolem pomníku projíždím a vybavuji si všechny drobné střípky, které nebyly nikde uvedeny – jako když se v předvečer odhalení strhla obrovská vichřice a nedovolila nám dokončit přípravy na slavnostní odhalení, stejně tak jako na vytrvalý déšť, který trval celou noc. A pak přišlo po bezesné noci ráno, bylo 27. května 2009, za půl hodiny se měl pomník odhalit – a vysvitlo slunce. Ještě dnes cítím v očích slzy.
Pomník Operace Anthropoid Vladimíra Ludková

Sdílení tohoto článku:

Lesní školka Čimická

Myšlenka lesní pedagogiky v rámci předškolního vzdělávání je mi velmi blízká. Na svém malém synovi vidím, jaký přínos mají víkendy v lese a přírodě obecně, kam míříme bez ohledu na počasí vybaveni příručním atlasem ptactva a zápisníkem malého zálesáka. Z lesa si pak odnášíme batoh plný klacíků, kamínků a větviček, které pak doma dál zpracováváme. I velmi malé děti si pobyt v přírodě užívají, pokud je plný tajemství a dobrodružství. Osobně podporuji myšlenku, aby existovaly dostupné předškolní vzdělávací alternativy, ze kterých si rodiče svobodně vyberou. Dnes je jejich vznik a právě ona dostupnost obtížná díky nesmyslně přísné legislativě.

Sdílení tohoto článku:

Dětské kluby

Když se dnes ohlédnu do roku 2008, kdy jsem se poprvé stala radní, vidím úplně jinou situaci v oblasti volnočasového vyžití pro rodiče nejmenších dětí. I proto jsem tehdy založila tři dětské kluby Osmík, Karlík a Ďáblík. Bohužel v roce 2022 již funguje pouze dětský klub Ďáblík, ten největší z nich, který se těší stále velké oblibě a kterému přeji mnoho spokojených rodičů a dětí. Ke zrušení dvou zbývajících klubů došlo za uplynulého volebního období, kdy jsem práci tehdejší samosprávy sledovala z opoziční lavice. Dětský klub Ďáblík je nyní organizačně začleněn do příspěvkové organizace Osmička pro rodinu.

Sdílení tohoto článku:

OHLÉDNUTÍ ZA MÝMI PROJEKTY

Jako místostarostka jsem na radnici Prahy 8 poprvé působila v letech 2006 – 2014. V následujícím volebním období, po přechodu do opozice, jsem se vrátila ke své profesi a stala jsem se koordinátorkou osobní asistence pro seniory v Gerontologickém centru v Praze 8 – Kobylisích. Jedná se terénní sociální službu, která pomáhá seniorům s omezením, zejména pak těm s demencí, žít dál ve vlastní domácnosti svůj život. Tento projekt jsem v roce 2009 v GC zakládala a z pozice místostarostky mu vytvořila podmínky.

A za čím ještě se mohu hrdě ohlédnout?

Přejít nahoru