OHLÉDNUTÍ ZA MÝMI PROJEKTY
Jako místostarostka jsem na radnici Prahy 8 poprvé působila v letech 2006 – 2014. V následujícím volebním období, po přechodu do opozice, jsem se vrátila ke své profesi a stala jsem se koordinátorkou osobní asistence pro seniory v Gerontologickém centru v Praze 8 – Kobylisích. Jedná se terénní sociální službu, která pomáhá seniorům s omezením, zejména pak těm s demencí, žít dál ve vlastní domácnosti svůj život. Tento projekt jsem v roce 2009 v GC zakládala a z pozice místostarostky mu vytvořila podmínky. A za čím ještě se mohu hrdě ohlédnout?
Podvečery pro rodinu o rodině

Akademie dobrovolníků

Batoh pro nový začátek


Srdce osmičky

Seniorská linka Prahy 8

Dům sociálních služeb
Dům sociálních služeb Dlážděná II. je zařízením sociálních služeb pro seniory se specifickými potřebami. Záměr jeho vybudování vyšel z aktuálních demografických potřeb, snahy o přiblížení potřebné péče do blízkosti domova a rodiny a také morální povinnosti nás všech postarat se o ty nejvíce bezbranné. Pobytové zařízení s kapacitou 50 osob tu mohlo být mnohem dříve, nebýt administrativních průtahů ze strany minulé garnitury MČ Praha 8.
Centra aktivizačních programů pro seniory
Jsou místem pro setkávání seniorů z Prahy 8 a nabízí širokou škálu aktivit. V letošním roce to bude již 14 let, kdy vzniklo první centrum – CAP Burešova. Velký ohlas seniorů potvrdil moji myšlenku, že senioři potřebují ve velkém městě chráněné místo pro setkávání s vrstevníky, kde mohou jen tak pobýt nebo se zaměřit na rozvoj a získávání dovedností. V roce 2013 jsem založila druhou pobočku – CAP Mazurská, která nabídla podobnou možnost i na severu Prahy 8. Je zajímavé, jak je každá pobočka jiná, prostě svá, utváří ji návštěvníci, ale zejména pak dobrovolníci, bez kterých by „CAPy“ nemohly fungovat. Ve třináctém roce svého fungování bylo CAPu naděleno nové logo a facebookové stránky, bohužel také přišlo dlouhé koronavirové období plné překážek a omezení. CAPy vytrvaly a ukázaly, jak důležité jsou i v krizových obdobích a jak účinně mohou napomáhat při zvládání samoty a těžkostí. Ráda vám poskytnu další informace, prosím napište mi.
Pomník Operace ANTHROPOID

Lesní školka Čimická
Myšlenka lesní pedagogiky v rámci předškolního vzdělávání je mi velmi blízká. Na svém malém synovi vidím, jaký přínos mají víkendy v lese a přírodě obecně, kam míříme bez ohledu na počasí vybaveni příručním atlasem ptactva a zápisníkem malého zálesáka. Z lesa si pak odnášíme batoh plný klacíků, kamínků a větviček, které pak doma dál zpracováváme. I velmi malé děti si pobyt v přírodě užívají, pokud je plný tajemství a dobrodružství. Osobně podporuji myšlenku, aby existovaly dostupné předškolní vzdělávací alternativy, ze kterých si rodiče svobodně vyberou. Dnes je jejich vznik a právě ona dostupnost obtížná díky nesmyslně přísné legislativě.
Dětské kluby
Když se dnes ohlédnu do roku 2008, kdy jsem se poprvé stala radní, vidím úplně jinou situaci v oblasti volnočasového vyžití pro rodiče nejmenších dětí. I proto jsem tehdy založila tři dětské kluby Osmík, Karlík a Ďáblík. Bohužel v roce 2022 již funguje pouze dětský klub Ďáblík, ten největší z nich, který se těší stále velké oblibě a kterému přeji mnoho spokojených rodičů a dětí. Ke zrušení dvou zbývajících klubů došlo za uplynulého volebního období, kdy jsem práci tehdejší samosprávy sledovala z opoziční lavice. Dětský klub Ďáblík je nyní organizačně začleněn do příspěvkové organizace Osmička pro rodinu.
OHLÉDNUTÍ ZA MÝMI PROJEKTY
Jako místostarostka jsem na radnici Prahy 8 poprvé působila v letech 2006 – 2014. V následujícím volebním období, po přechodu do opozice, jsem se vrátila ke své profesi a stala jsem se koordinátorkou osobní asistence pro seniory v Gerontologickém centru v Praze 8 – Kobylisích. Jedná se terénní sociální službu, která pomáhá seniorům s omezením, zejména pak těm s demencí, žít dál ve vlastní domácnosti svůj život. Tento projekt jsem v roce 2009 v GC zakládala a z pozice místostarostky mu vytvořila podmínky.
A za čím ještě se mohu hrdě ohlédnout?