V posledních několika letech se vedou kulturní války. Čím progresivnější názory někdo zastává, tím agresivněji je prosazuje.

Ač nemáme funkci státního cenzora, ačkoliv by si ji někdo jistě přál, jakmile něčí sdělení nezapadne do světonázoru aktivistů, vrhnou se na dotyčného. I proto nastupuje autocenzura.
Jsou země, které došly dál, vzpomeňme Anglii a odsuzující výroky na adresu spisovatelky Rowlingové. Ta je označována za transfobní, protože se vyjádřila proti novinkám v zákoně na změnu pohlaví. Je otázkou zda by nejnovější výzkumná zpráva o slabých základech vedoucích k léčbě pohlavní dysforie u mladých lidí od anglické pediatričky, nemohla vést k racionálnějšímu pohledu na problematiku transgender lidí. Vzpomeňme také Ameriku a knihu Když se z Harryho stala Sally od Ryana Timothyho Andersona, která byla stažena z prodeje.
Bohužel se příklady množí i v ČR. Vydavatelství Albatros Media, stáhlo vydání knihy Nevratné poškození. Jak naše dcery propadají transgenderové mánii od Abigail Shrierové.
Proto budu vždy podporovat zdravý názor, a i proto jsem na svůj Podvečer pro rodinu o rodině pozvala uznávanou odbornici na transsexualitu, paní doktorku Hanu Fifkovou. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde: https://www.praha8.cz/file/QiN/Mlyn-27-02-2024.mp3 

Sdílení tohoto článku: