Nedostatek bytů je lákadlem pro různé populistické nápady, které situaci, jak ukazuje historická zkušenost, ve finále jen zhoršují. Ať už jde o nápady omezovat nebo zasahovat do soukromého vlastnictví bytů, tak i zvýšenou ochranu neplatících nájemníků.
Bytů nebude nikdy víc, pokud budeme prázdné byty zatěžovat větší daní, a stejně tak přehnaná ochrana neplatících nájemníků jen poškozuje vlastníky nemovitostí a ve výsledku celý trh s byty.